- Méret: A4
- Oldalszám: 420
- Ár: 10000 Ft.
- A kiadvány jelenleg csak pdf verzióban érhető el, második bővített kiadás formájában. Ára: 7500 Ft
- Megrendelhető:
- Ferenczi Attila
- tel: 06-20-59-80-591
- e-mail: ferenczi.attila@gmail.com
A modern szemlélet kulcskérdés
Mióta ideérkeztem Magyarországra, folyamatosan azt érzékelem, minden érintettnek össze kell fognia a magyar futball felemelkedéséért. Fontos, hogy minden fronton színvonalas és felelősségteljes munka folyjon. A labdarúgónak mindent meg kell tennie a pályán, a vezetőknek, a szurkolónak, az újságíróknak és az edzőknek pedig a pályán kívül kell lelkiismeretesen dolgozniuk.
Gyakorló edzőként tudom, hogy milyen hasznos, ha az ember írott gyakorlati anyagokra támaszkodhat munkája során. Persze én szerencsés vagyok, hiszen húszesztendős játékos-pályafutásom során volt alkalmam megtanulni ennek a csodálatos játéknak minden elemét. Azonban biztos vagyok abban, hogy minden kollégának segítenek a színvonalas szakkönyvek, kiváltképp, ha modern szemléletben íródtak, és valóban az edző mindennapi munkájának támaszai.
Azt kívánom minden magyar kollégámnak, hogy szerezzenek hasznos információkat ebből a szakkönyvből, és ne feledjék – az utánpótlás- és amatőrcsapatok edzői sem –, hogy a hosszabb távú sikerhez a szakmai felkészültség mellé összefogás, és végtelen alázat szükségeltetik.
Budapest, 2005-03-22
Lothar Matthäus, a magyar válogatott szövetségi kapitánya
Ez a könyv bemutatja az egyetemes labdarúgó kultúra vezető hatalmainak, az angolnak, a brazilnak, a hollandnak, a németnek, az olasznak labdarúgásról vallott felfogását.
Ismerteti azt a gondolkodásmódot, amely évtizedek óta, az előbb felsorolt országokat a világ labdarúgásának élvonalában tartja.
De rávilágít arra is, hogy miért színes és szellemes a brazil foci, és miért gépies és szürke a német. Bemutatja azt is, hogy mitől nagyszerű a holland, és mitől eredményes az olasz. És szembesülhetünk azzal is, hogy a foci kitalálója az angol, miért van még mindig ott a világ élvonalában.
Mi szurkolók csak a mutatott játékkal szembesülünk.
- De vajon elgondolkoztunk-e már azon, hogy milyen lehet az a nemzeti sajátossággal átfűszerezett gondolkodásmód, amely létrehozta ezeket a karakteres labdarúgó kultúrákat?
Ezek a gondolkodásmódok, ezek a hitvallások mélyen gyökereznek az adott ország edzőinek agyában, mert noha a játék korszerűbb lett, de mindegyik ország, a labdarúgás kitalálása óta, több mint 100 éve megőrizte hagyományait, gyökereit.
Ettől a tradíciótól egyik sem tért el a mai napig.
És hol vagyunk mi magyarok?
Mi megöltük saját tradícióinkat, és hagyományainktól elszakadva, „korszerűnek mondott” szakanyagainkkal próbálunk hatni a felnövekvő új edzőgeneráció gondolkodásmódjára.
- Vajon, jók-e azok a gondolkodásmódok, amelyek létrehozták a magyar szakanyagokat?
- Vajon szükség van-e egyáltalán más labdarúgó kultúra átvételére akkor, ha van/volt sajátunk?
- Vajon át kell-e venni egy olyan tőlünk idegen labdarúgó kultúrát, amelynek nem is értjük gondolkodásmódját, amely létrehozta az adott labdarúgó kultúrát?
- Vajon a magyar szerzők, jól adaptálták-e a külföldi gondolkodásmódokat?
Erre a kérdésekre keressük a választ az Így (s)írtok Ti! című részben.
Budapest, 2005-03-22
Ferenczi Attila
AJÁNLÓ